Известување за 16те полуфиналисти од натпреварот Get In The Ring 2017 за средни училишта

In this article:
Почитувани,
Чест ни е да ви ја претставиме овогодинешната листа на 16те полуфиналисти на натпреварот Get In The Ring 2017 за средни училишта.
Полуфиналниот натпревар ќе се одржи на 27.10.2017 (петок) во амфитеатарот на Машинскиот факултет со почеток во 12:00 часот.
Ве молиме секој од тимовите кои се пласирани во полуфиналето на е-маил: info@ncdieil.mk да испратат музичка секвенца од 30тина секунди со коja ќе биде најавен тимот на почетокот на дуелот.
Се гледаме!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp